Tabela z informacjami, izolacja akustyczna, a może zabawka reklamowa – niebanalne zastosowanie płyt korkowych

Korek jest niepowszednim surowcem pozyskiwanym z kory dębu korkowego. Jest nieprzenikliwy dla wilgoci, lekki, giętki i ogniotrwały.

Korek jest prosty w recyklingu, a przemysł oparty na korku jest rozpatrywany jako przyjazny środowisku. Z uwagi na własne szerokie cechy i stosowanie, jest doskonały w wielu płaszczyznach życia codziennego. Korek realnie nie starzeje się i nie traci swoich cech. Z korka wykonywanych jest mrowie produktów takich jak:

  • korkowe panele
  • korkowe deski
  • korkowa galanteria
  • materiały wykonane z korka
  • korkowe tablice
  • płytki wykonane z korka

Nierzadko takie płyty korkowe są umieszczane w lokach, jako elementy usprawniające funkcjonalność pomieszczeń.

Korek jest perfekcyjnym produktem izolacyjnym i akustycznym, co przekłada się na zachowanie słusznej temperatury, a także spadek poziomu hałasu. Płyta korkowa pozwala dodatkowo na wyrównanie ścian i podłóg, a dzięki wysokiej elastyczności korka, płyty idzie w przyszłości swobodnie obrabiać. Asortyment płyt korkowych jest niesłychanie różnorodny. Rozmaite wymiary i grubości płyt korkowych..

Rozmaite typy płyt – odmienne przeznaczenia

Płyty drobnoziarniste są doskonałym produktem do rzeźbienia, wykrawania, a także druku. Równa nawierzchnia korka i elastyczność, a także nieprzeciętna wytrzymałość na kruszenie sprawia, że płyty znajdą znakomite wykorzystanie do produkcji uszczelek technologicznych (oklein do sprzęgieł, uszczelek do maszyn), gadżetów reklamowych (podkładki reklamowe pod kubki, breloczki), czy w specjalności obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek doskonale łączy się z pianką, papierem czy tekturą. Płyty średnioziarniste pięknie stwierdzą się jako autonomiczne tablice informacyjne, idzie je kupić tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a także miejsc ogłoszeniowych, do których przyczepimy wszelkiego rodzaju oświadczenia lub wiadomości. Mogą być stosowane również w stolarce okiennej i stolarce meblarskiej, a także modelarstwie. Płyty zgrubym ziarnem są perfekcyjną izolacją akustyczną i termoizolacją. Likwidują niepożądane dźwięki i dojmujący gwar. Gigantyczna gęstość towaru przekłada się na trwałość i odporność przez lata. Płyty korkowe są niesłychanie łatwe w obróbce, nie wchłaniają wilgoci, są odporne na rozciąganie i posiadają duży współczynnik tarcia. Rewelacyjnie sprawdzą się do ozdoby (można je barwić), wyrobu czynników zdobniczych i wykończeń.

Post Author: Tomasz Gajski